urzednik-mysli

 

JESTEŚ URZĘDNIKIEM INSTYTUCJI PAŃSTWOWEJ?

CHCESZ WYSYŁAĆ POWIADOMIENIA MIESZKAŃCOM ZE SWOJEGO REGIONU LUB OTRZYMYWAĆ OD NICH ZGŁOSZENIA ?

 

RSInfo to system stworzony z myślą o dotarciu do jak największej liczby odbiorców w jak najkrótszym czasie. System dedykowany jest w szczególności dla samorządów. Dzięki systemowi RSInfo możemy  między innymi:

 

 • Wysyłać powiadomienia multimedialne z załączonymi multimediami lub w formie wiadomości SMS do każdego kto zasubskrybuje grupę przez nas utworzoną,
 • odbierać od mieszkańców zgłoszenia z załączonymi zdjęciami, współrzędnymi GPS, danymi kontaktowymi oraz opisem zdarzenia (urząd powiadamiany jest mailem o każdym nowym zgłoszeniu, miejsce zdarzenia wyświetlane jest na mapie),
 • nawiązać komunikację z mieszkańcem poprzez CHAT,
 • mieszkańcy mogą automatycznie otrzymywać powiadomienia nadawane przez Centrum Zarządzania Kryzysowego.

 

 

System RSinfo pozwala również na utworzenie „zamkniętych” grup odbiorców SMS przeznaczony np. dla sołtysów oraz radnych. Funkcja ta pozwala na informowanie radnych i sołtysów o ważnych terminach spotkań oraz innych wydarzeniach. 
telephone-586268_640

 

urzednik-rsinfoSystem dla mieszkańca jest bezpłatny, niewielkie koszty ponosi jednostka. Każdy mieszkaniec bez względu na wiek może od nas otrzymywać powiadomienia w dwóch formach: sms oraz multimedialnej. Jeżeli mieszkaniec nie dysponuje smartfonem, może od nas otrzymywać powiadomienia w formie SMS.

W przypadku powiadomień multimedialnych będzie on musiał zainstalować aplikację RSInfo na swoim urządzeniu mobilnym oraz zaakceptować nasz regulamin.

W przypadku SMS bedzie musiał wysłać SMS-a dzięki któremu zatwierdzi regulamin i dołaczy do wybranej kategorii. Dokładniejsze instrukcje dotyczące tego procesu zamieszczone są w dziale rejestracja.

Jednostka może utworzyć kilka grup tematycznych na przykład: SPORT, KULTURA, AKTUALNOŚCI, GOSPODARKA ODPADAMI, AWARIE, WODOCIĄGI.

 

Aplikacja RSINFO

 

Screenshot_2016-06-08-17-21-07   Screenshot_2016-06-08-17-19-48   Screenshot_2016-06-08-17-17-27   Screenshot_2016-06-08-17-17-31   Screenshot_2016-06-08-17-17-41 

 

helicopter-548421

System RSInfo jest bardzo pomocny w zarządzaniu kryzysowym, natychmiastowa wysyłka powiadomień powoduje, że reakcja mieszkańców na zagrożenie jest również natychmiastowa. Wysyłka powiadomień odbywa się za pomocą przeglądarki www, więc można ją przeprowadzić w dowolnym czasie oraz miejscu. Połączenie jest zabezpieczone certyfikatem SSL .https


money_boxWysyłka wiadomości SMS naliczana jest jednostkowo, przy czym co miesiąc przypisywany jest pakiet darmowych wiadomości SMS wliczonych w abonament. W przypadku wiadomości multimedialnych ilość wysłanych powiadomień jest nieograniczona, koszt wysyłki powiadomień multimedialnych to 0 zł. W dodatku do wiadomości multimedialnej możemy dołączyć załączniki takie jak zdjęcia, filmy, czy odnośniki. 

conference_callWszystkie dane osobowe przechowywane są na serwerze RSInfo, zgodnie z wymogami GIODO, czy ustawy o ochronie danych osobowych, z zachowaniem wszelkich zabezpieczeń o najwyższym poziomie. Dane wykorzystywane są jedynie w ramach systemu RSInfo, co opisuje polityka prywatności systemu RSInfo . Każdy kto wyrazi zgodę na dobrowolne otrzymywanie powiadomień za pomocą systemu RSInfo będzie musiał zaakceptować regulamin użytkownika, co jest jednoznaczne ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych.

 

Najczęstszą treścią powiadomień są:                         smartphone-hand2                                

 • powiadomienia o zagrożeniach żywiołowych
 • powiadomienia o awariach sieci wodociągowej
 • powiadomienia o awariach sieci kanalizacyjnej
 • powiadomienia o awariach sieci energetycznej
 • powiadomienia o zdarzeniach drogowych
 • powiadomienia o objazdach drogowych                                                   
 • powiadomienia o aktualnościach
 • powiadomienia o wydarzeniach sportowych
 • powiadomienia o terminach wywozu odpadów
 • powiadomienia o wydarzeniach kulturalnych
 • powiadomienia o innych zagrożeniach
 • powiadomienia o niskim stanie wód
 • powiadomienia o zmianach w komunikacji
 • powiadomienia o terminach wyborów 

 

Powyższe tematyki są przykładowe. To nadawca decyduje jaką treść nada do odbiorców, zachowana jest tutaj dowolność. Dodatkowo to jednostka decyduje o tym z jakiej formy usługi skorzysta. Możliwa jest wysyłka powiadomień w dwóch formach jednoczesnie, lub wybranej: SMS / multimedialnej. Obowiązek administracji oraz przechowywania danych osobowych przetwarzanych w systemie przejmuje właściciel systemu co znacznie ułatwia samorządom korzystanie z usługi.